Fakty

Jeśli jesteś singlem i nie miałeś jeszcze okazji wypróbować Tindera, nie zwlekaj i sprawdź go już TERAZ. Zasadniczo „tindering” w naszym nowoczesnym, szybko zmieniającym się świecie staje się obecnie tożsamy z randkowaniem i nikt nie może zaprzeczyć, że jest to faktycznie bardzo prosty sposób na nawiązywanie kontaktów oraz poznawanie nowych ludzi. Jednakże duża liczba użytkowników szybko uświadamia sobie, że większość czasu spędzonego na aplikacji jest kompletnie zmarnowana. Z tego względu dobrze jest podejść do Tindera z pewnym nastawieniem: postrzegać go co najwyżej jako szansę na niezobowiązujący flirt, ale mimo to umawiać się na prawdziwe randki bardzo wybiórczo. Baw się dobrze, nie oczekuj zbyt wiele, a być może już wkrótce będziesz w drodze na randkę ze swoją przyszłą drugą połówką.

Uwaga
Jak ze wszystkim w życiu, na Tinderze jakość jest o wiele ważniejsza niż ilość. Spotykanie się z wieloma nowymi osobami jest tutaj łatwe, szybkie i przyjemne, ale zawsze warto mieć na uwadze powyższe motto.

To są najlepsze strony dla Tindera w Polsce 2022Nasze porady dla Tindera w Polsce


Co to jest Tinder?

 

Tinder to słynna aplikacja randkowa, która rozpoczęła swoją działalność w USA i w ciągu ostatnich kilku lat gwałtownie rozprzestrzeniła się na całym świecie dzięki swojej prostocie oraz łatwości użytkowania. Jej sukces tkwi w łatwości użytkowania  oraz możliwości założenia profilu w ciągu minuty. Wszystko, co musisz zrobić to pobrać aplikację na telefon, zarejestrować się poprzez swojego Facebooka, wybrać ulubione zdjęcia profilowe i gotowe. Po wybraniu płci (wybór ograniczony do mężczyzny i kobiety) zobaczysz inne profile. Wszystko, co należy następnie zrobić, to przesunąć zdjęcie kandydata w prawo lub lewo, aby wyrazić zainteresowanie osobą, której profil oglądasz lub powiedzieć dowidzenia i krzyżyk na drogę! Tylko jeśli oboje wyraziliście zainteresowanie (oboje przesunęliście zdjęcie na „tak”) zostaniecie dopasowani i będziecie mogli zacząć rozmawiać oraz potencjalnie umówić się na randkę.

 

Czy Tinder jest godny zaufania?

 

Tinder przez 6 lat solidnej pracy na rynku udowodnił swoim użytkownikom, że godny jest zaufania, tym samym zyskując ogromną popularność dookoła świata. Jest  on powiązany z firmą Match Group Inc, która ma pod swoimi skrzydłami nie tylko Tindera, ale również inne świetnie znane platformy randkowe jak Match.com i PlentyofFish.

 

Jak skuteczny jest Tinder w Polsce?

 

Podobnie jak na całym świecie, również w Polsce Tinder osiągnął ogromny sukces przez ostatnie kilka lat. Wielu polskich singli znalazło już swoje drugie połówki poprzez pobranie aplikacji na swój telefon i przesuwanie zdjęć, ile dusza zapragnie. W dużych, tętniących życiem miastach jak Warszawa Tinder znacznie ułatwił poszukiwanie nowych znajomości, mimo że niektórzy uważają go za płytki i powierzchowny sposób na znalezienie randek. Nie wszystkie opinie są jednak nieuzasadnione: wiele osób wciąż nie wkłada żadnego wysiłku w budowę swojego profilu ani w prowadzenie wartościowych rozmów. Na Tinderze obecna jest również pewna doza nieszczerości, z którą każdy użytkownik zetknie się prędzej czy później... Większość mężczyzn poszukuje seksu, natomiast wiele kobiet poszukuje związku- kiedy te dwa światy się zderzają nieporozumienia i stres są nieuniknione.

 

Jak działa parowanie na Tinderze?

 

Parowanie na Tinderze ma miejsce, gdy dwóch użytkowników wyraziło wzajemne zainteresowanie. Zasadniczo dzieje się tak, gdy dwóch użytkowników polubiło wzajemnie swoje profile, tzn. każdy przesunęło zdjęcie profilowe drugiej osoby w prawo. Po sparowaniu użytkownicy mogą rozpocząć wysyłanie sobie wiadomości i nawiązać konwersację.

 

Jak wygląda typowa randka z Tindera?

 

Nie ulega wątpliwościom, że randka z Tindera jest jak każda inna- nie podlega żadnym określonym zasadom, a użytkownicy mogą spotkać się, gdziekolwiek zechcą. Oczywiście Tinder nie gwarantuje sukcesu, tak jak w każdej innej sytuacji wszystko zależy od uczuć obu stron, ich nastroju, reakcji oraz zachowania. Zawsze zachęcamy, aby na pierwszej randce zrobić coś zabawnego, coś, co lubisz- w ten sposób Twoja osobowość będzie miała szansę zabłysnąć i być może zaiskrzy między Wami coś więcej.

 

Jak mogę nawiązać kontakt z innymi użytkownikami Tindera?

 

Utworzenie profilu na Tinderze pomoże Ci ustawić własne parametry. Zwykle są one ograniczone do płci, wieku i odległości poszukiwanych przez Ciebie osób. Następnie Tinder korzystając z GPS w Twoim telefonie, ustali Twoje położenie oraz położenie innych użytkowników, aby zeskanować okolicę i znaleźć dla Ciebie potencjalnych kandydatów. Swoje parametry możesz zmienić w ustawieniach aplikacji, kiedykolwiek zechcesz.

 

Jakich zasad muszę przestrzegać, korzystając z Tindera?

 

Jak każda aplikacja, Tinder posiada kilka reguł i zasad, których będziesz musiał przestrzegać podczas korzystania z usługi. Nie ma tutaj nic bardziej nadzwyczajnego niż obietnica, że nie będziesz używać Tindera w celach komercyjnych, że masz pełne prawa do swoich zdjęć i zawartości profilu oraz że nie będziesz udostępniać żadnych rasistowskich lub innych obraźliwych materiałów.

 

Gorąco zachęcamy nie traktować Tindera zbyt poważnie. Wyluzowane podejście, brak oczekiwań i cieszenie się doświadczeniem zagwarantują Ci najwięcej satysfakcji i najprzyjemniejsze niespodzianki. Jeśli nie znajdziesz stałego partnera na Tinderze to nie koniec świata, mimo wszystko wciąż masz szansę poznać mnóstwo błyskotliwych i ciekawych osób, a więc nie zmarnuj jej.

 

Co zrobić, jeśli Tinder nie może znaleźć nikogo w mojej okolicy?

 

Czasem Tinderowi skończą się propozycje par w Twojej okolicy. Być może nadużyłeś aplikacji i tym samym wyczerpałeś liczbę użytkowników w swojej strefie. W takiej sytuacji  rozważ rozszerzenie swoich parametrów, np. poprzez zmianę ograniczenia wieku lub odległości. Jeśli to nie pomoże, zawsze możesz kupić wersję premium, która pozwala na rozszerzenie wyszukiwania do innych miast, dając Ci tym samym o wiele większy wybór. Inna opcja to Tinder Social, funkcja dająca dostęp do profili, które zwykle nie pojawiłyby się na Twoim koncie.

 

Czy mogę skorzystać z Tindera bez konta na Facebooku?

 

Korzystanie z Tindera nie jest możliwe bez Facebooka. Więź z Facebookiem to nieodzowny znak rozpoznawczy Tindera, który umożliwia tę uwielbianą przez użytkowników prostotę i łatwość użycia. Z tego powodu profil na Facebooku jest konieczny.

 

Czy muszę zapłacić, aby korzystać z Tindera?

 

Pobranie i korzystanie z Tindera jest darmowe. Chociaż darmowa wersja posiada pewne ograniczenia (np. tylko 200 sugestii każde 24 godziny), to dla większości osób jest absolutnie wystarczająca. 90% użytkowników posiada darmowe konta, ponieważ, prawdę mówiąc, wersja premium nie oferuje aż tyle, aby jej zakup się opłacał.

 

Jakie opcje udostępnia darmowa wersja Tindera?

 

Odpowiedź brzmi: prawie wszystkie, które posiada. Możesz założyć nowy profil, otrzymać 200 przesunięć w prawo (tych na „tak”) oraz wysyłać wiadomości do swoich par bez żadnych dodatkowych kosztów. Płatne konto premium daje Ci nieograniczone parowanie i przesunięcia, pozwala na zmianę położenia oraz daje możliwość poszukiwania potencjalnych partnerów w innych miastach. Konto premium oferuje również więcej superlajków, które możesz wykorzystać na profilach szczególnie interesujących Cię osób.

 

Jak mogę zapłacić za Tindera?

 

Twoje opcje płatności zależą od rodzaju Twojego smartfona. Właściciele iPhone mogą zapłacić poprzez iTunes App Store, natomiast posiadacze Androida mogą skorzystać z Google Play Store.

 

Czy mogę korzystać z Tindera bez udostępniania danych mojej karty kredytowej?

 

Płatności za konta premium na Tinderze zależą całkowicie od sklepu, z którego pobrałeś aplikację.

 

Jak mogę skontaktować się z działem obsługi klienta Tindera?

 

Niestety Tinder nie oferuje numeru telefonu, pod którym możnaby uzyskać wsparcie. Z działem obsługi klienta można skontaktować się jedynie poprzez aplikację drogą mailową. Tinder posiada również rubrykę FAQ z często zadawanymi pytaniami, gdzie prawdopodobnie znajdziesz odpowiedzi na wszystkie swoje pytania.

 

Jak mogę odnieść sukces na Tinderze?

 

Jeśli chcesz odnieść sukces na Tinderze, zawsze pamiętaj o poniższych zasadach, korzystając z aplikacji:

 

1.    Wykaż się kreatywnością w rubryce „o mnie”, co pozwoli Ci wyróżnić się z tłumu. Masz nietypową pracę lub ciekawe hobby? W pełni wykorzystaj dostępną na Twoim profilu przestrzeń, aby opowiedzieć o tym odwiedzającym. Poczucie humoru zawsze pomaga i sprawia, że wyglądasz na bardziej przystępną osobę. Jeśli jesteś ekspertem Photoshopa, wymyśl fajny sposób na przekazanie tej informacji. Możesz na przykład powiedzieć:  „Pomagam usuwać cellulit ze zdjęć modelek” - zabawnie, dowcipnie i błyskotliwie. Jeśli jesteś ponadprzeciętnych rozmiarów, nie zapomnij napisać o tym na swoim profilu.
Sekcja „o mnie” to miejsce, gdzie należy wzniecić zainteresowanie i skusić użytkowników do przesunięcia w prawo. Nie łam sobie głowy nad wszystkim, co chcesz powiedzieć — jedno lub dwa zdania zwykle wystarczą. Odrobina humoru może zdziałać cuda, podobnie jak dodanie nieco unikalnego charakteru do wypowiedzi. Unikaj (za wszelką cenę) banałów oraz kopiowania i wklejania informacji z innych miejsc.

2.     Oczywiście, jeśli chodzi o Tindera, najważniejsze są zdjęcia. W końcu to one są przesuwane w prawo lub lewo przez użytkowników aplikacji. Wygląd jest ważny, ale to naprawdę nie wszystko. Nie masz kontroli nad tym, jak wyglądasz, ale możesz kontrolować, jakie sprawiasz wrażenie. Wybierz zdjęcia przedstawiające Cię w atrakcyjnym świetle lub takie, które sprawiają, że Twoje życie wygląda ciekawie i ekscytująco. Większość ludzi marzy o randkowaniu z kimś, kto chociaż wieczorem oderwie ich od rzeczywistości i przedstawi im nowe i fascynujące rzeczy.

 

Jedno zdjęcie rzadko będzie wystarczające. Większość profili na Tinderze ma od trzech do pięciu zdjęć. Przynajmniej jedno z nich powinno przedstawiać Twoją twarz, a drugie całą sylwetkę. Pamiętaj o zasadzie złotego środka — zdjęcia, na których jesteś sam są świetne, ale dobrze byłoby również pokazać się  z przyjaciółmi. Osoby wyglądające przystępnie, ciekawie i przyjaźnie cieszą się o wiele większym powodzeniem niż stawiające na uwodzicielskość lub standardową atrakcyjność.

 

 

 

Jaka powinna wyglądać pierwsza idealna wiadomość na Tinderze?

 

Jak wygląda najgorsza pierwsza wiadomość na Tinderze? „Cześć, jak leci?” i jej warianty są wysoko na liście. Nudna, przewidywalna i żałosna- niewiele kobiet chętnie odpowie na tak banalną pierwszą wiadomość. Prawie wszystko inne będzie lepsze! Cokolwiek zdecydujesz się napisać, zawsze dobrze jest użyć imienia Twojej pary w swojej wiadomości. To sprawi, że będzie ona wyglądała bardziej osobiście, a nie jak szablon, który został wysłany do 12 innych osób.
Więcej rzeczy, których należy unikać w pierwszej wiadomości na Tinderze:
- Pisanie rozwlekłych tekstów: Tinder opiera się na szybkości i wygodzie. Długie wiadomości sprawiają, że wyglądasz na poszukującego uwagi desperata. Większość użytkowników Tindera nie jest zainteresowana historią Twojego życia ani długimi tekstami, które zostały skopiowane i wklejone.
- Komplementowanie wyglądu zewnętrznego Twojej pary: Choć może się to wydawać wbrew zdrowemu rozsądkowi, komplementowanie kobiecego wyglądu to najprostszy sposób na zepsucie pierwszego dobrego wrażenia. Atrakcyjne kobiety słyszą komplementy całymi dniami, każdego dnia od zdesperowanych mężczyzn i większość z nich zna je już na pamięć. Najpierw skup się na osobowości.
- Wiadomości erotyczne: Nie ulega wątpliwościom, że wielu użytkowników Tindera poszukuje wyłącznie seksu. Jednak wszystkie kobiety chcą być uwodzone i podrywane. Atrakcyjne panie mogą znaleźć adoratorów kiedykolwiek i gdziekolwiek zechcą, nie potrzebują do tego Tindera. Dla nich Tinder to rozrywka, coś, co pomaga zabić czas. Znalezienie kogoś ciekawego, kto wyróżnia się z tłumu i na kim można zawiesić oko, jest o wiele bardziej satysfakcjonujące, a spotkanie z taką osobą może prowadzić do wspaniałych rzeczy. Rozpoczynanie rozmowy od treści seksualnych zwykle prowadzi do zablokowania lub zignorowania.

 

Biorąc więc wszystko pod uwagę, jak powinna wyglądać idealna otwierająca wiadomość? Radzimy, aby była krótka i miła- 1 do 3 linijek to idealna długość wystarczająca do uchwycenia zainteresowania odbiorcy. Nie wysyłaj tej samej wiadomości do wszystkich kobiet, klucz do sukcesu to sprawdzenie profilu i rubryki „o mnie”, gdzie znaleźć można wskazówki jak najlepiej wzbudzić czyjeś zainteresowanie. Bądź zalotny, zabawny i pokaż, że jesteś wart uwagi. Spróbuj odgadnąć ich osobowość, co lubią, a czego nie i zaprezentuj się jako pozytywna, dowcipna i przystępna osoba.

  

 

Jakie triki zasugerowalibyście wypróbować na Tinderze?

 

 

Większość „Tinderowych Trików” omówiliśmy już w sekcji „Jaka powinna wyglądać pierwsza idealna wiadomość na Tinderze?” oraz „Jak mogę odnieść sukces na Tinderze?”. Zachęcamy Cię do dokładnego zapoznania się z nimi, a wkrótce będziesz gotowy, aby podbić Tindera.

 

Jak wygląda moje prawdopodobieństwo osiągnięcia sukcesu na Tinderze?

 

Ponieważ Tinder ma w Polsce tak wielu aktywnych użytkowników, szanse na poznanie kogoś interesującego są naprawdę wysokie. Jeśli planujesz znaleźć stałego partnera w ciągu kilku dni lub tygodni, przygotuj się na rozczarowanie. Tinder jest pełen ludzi, którzy lubią życie singla i nie są chętni do zobowiązań wobec kogokolwiek poznanego w aplikacji. Gdy zdasz sobie sprawę, ile singli dostępnych jest na Tinderze, sama liczba sprawi, że zaangażowanie w jedną relację będzie trudne i niezbyt kuszące.

 

Czy Tinder oferuje jakieś zniżki lub kupony?

 

Na ten moment żadne zniżki ani kupony nie są dostępne na Tinderze. Jest to głównie darmowa aplikacja i opcje premium nie są oferowane obecnie w niższej cenie.

 

Ile kosztuje Tinder?

 

Koszty korzystania z funkcji premium dla polskich użytkowników, wyglądają obecnie następująco:

 

•        12 miesięcy: 21.35 zł/mies.

•        6 miesięcy: 26.89 zł/mies.

•        1 miesiąc: 33.01 zł/mies.

 

 

 

Czy na Tinderze istnieją fałszywe profile?

 

Jak każdy projekt, który szybko zyskał na popularności, Tinder przyciągnął swoją część oszustów i naciągaczy. Mogą to być osoby chcące ukraść Twoje dane i tożsamość lub przekonać Cię do wypróbowania innej platformy, która natychmiast poprosi Cię o dokonanie płatności w zamian za dostęp do (zwykle) erotycznych treści. Ogromna liczba osób posiadających fałszywe konta na Facebooku może skorzystać z Tindera, mnóstwo mężczyzn podszywa się na Tinderze pod kobiety z wielu różnych powodów.

 

Jak rozpoznać fałszywe profile na Tinderze?

 

Powiedzenie „zbyt piękne, aby było prawdziwe” powinno stać się w tym wypadku Twoją mantrą. Supermodelka nawiązała z Tobą kontakt i od razu chce podzielić się z Tobą erotycznymi treściami? Niestety, prawdopodobnie nie jest prawdziwa. Uważaj na każdego, kto prosi o pieniądze lub zaprasza Cię do zarejestrowania się na innej stronie, lub kogo profil zawiera linki do obcych stron internetowych.

 

Jak działa Tinder?

 

Aby skorzystać z Tindera, najpierw musisz pobrać aplikację na swój telefon. Rejestracja zawsze odbywa się poprzez Twój profil na Facebooku, który w zasadzie stanie się fundamentem Twojego profilu na Tinderze. Elementy jak wspólni znajomi, zainteresowania i zdjęcia zostaną natychmiast pożyczone z Facebooka. Po skonfigurowaniu parametrów wyszukiwania otrzymasz do rozważenia zdjęcie profilowe pierwszego kandydata. Jeśli Ci się spodobał, przesuń palcem w prawo. Natomiast jeżeli nie jesteś zainteresowany i chcesz przejść do następnej propozycji, przesunięcie palcem w lewo załatwi sprawę. Jak tylko osoba, której profil przesunąłeś w prawo, zrobi to samo z Twoim, zostaniesz poinformowany o sparowaniu i będziecie mogli rozpocząć rozmowę poprzez komunikator.

 

Czy mogę anulować lub usunąć Tindera?

 

Zrozumienie różnicy między „anulowaniem” a usunięciem Tindera jest niezwykle ważne. Jeśli usuniesz aplikację ze swojego telefonu, musisz być świadomy, że Twoje konto w żadnym wypadku nie zostało zlikwidowane i wciąż będzie widoczne dla innych użytkowników, którzy potencjalnie mogą chcieć się z tobą skontaktować. Jeśli chcesz całkowicie usunąć swój profil, musisz przejść do ustawień w aplikacji i wybrać opcję „usuń Tindera”, a następnie postąpić zgodnie z podanymi instrukcjami.

 

Członkostwo w Tinder Plus (opcję premium) można anulować poprzez platformę płatniczą, na której dokonano zakupu usługi premium. W zależności od Twojego telefonu będzie to Google Play Store lub Apple Store.

POLECANE PORTALE Tindera w Polsce

 


97/100

OCENA REDAKCJI


 
 


94/100

OCENA REDAKCJI


 
 


90/100

OCENA REDAKCJI


 
 


75/100

OCENA REDAKCJI


 
 


60/100

OCENA REDAKCJI